• CityMakers Workshop

  • Termin: 06. - 08.10.2017

  • Místo: Radniční domy Praha, Staroměstské náměstí 4/1, Praha 1

  • Registrace: praguecitymakers@gmail.com

V Praze se momentálně nachází přes 300 nevyužívaných objektů. Jednou z cest, jak tyto objekty oživit, je skrz jejich dočasné využití. Prázdné domy z.s pořádají společně s IPR Praha workshop, jehož cílem je vytvořit návrh na programové využití části prázdného objektu na Florenci.
Chcete si vyzkoušet navrhování trochu jinak? Diskutovat s nadšenci i odborníky, kteří mají zkušenost s dočasným využitím? Zažít mezioborovou spolupráci?

Prázdné domy pořádají (společně s IPR Praha v rámci projektu Prague CityMakers) workshop na téma dočasného využití budovy na Florenci. Workshop bude probíhat od pátku 6. října do neděle 8. října 2017 v Radničních domech (Staroměstské náměstí 4/1) a jeho cílem je vytvořit ekonomicky udržitelný návrh s kulturně-společenským přesahem na programové využití části objektu na Florenci. Účastnící se podívají přímo do budovy, poté si poslechnou přednášky a rady od úspěšných CityMakerů, architektů, právníků a dalších odborníků. Poté se účastníci pustí do navrhování. Kromě architektonického a programového návrhu bude součástí zadání i vytvoření ekonomické kalkulace revitalizace a provozních nákladů. Odborníci budou k dispozici po celou dobu workshopu pro možnost konzultace. V neděli proběhnou prezentace jednotlivých návrhů, diskuze s ostatními týmy a doporučení odborníků směrem k případné realizaci jednoho (nebo kombinace několika) návrhů.

aktuální workshopy ////////

CO JE VESTYBUL.CZ?

Portál pro českou architekturu, nabízející přehledné shrnutí všech architektonických akcí a událostí v Čechách
Vestybul slouží jako orientační výchozí bod pro zájemce o architekturu. Je rozcestníkem a ukazatelem kvalitních akcí.
Pro větší vzdělanost, pro zlepšení kvality, pro rozšíření architekturu, pro posluchače architektury.

Pořádáte akci?

Chcete propagovat?

Unikla nám Vaše akce?

-

Napište nám!

Ať už jste kdokoliv..

Pořadatel

Oslovte co nejvíce návštěníků

Ušetřete náklady za reklamu

Mějte přehled o všech akcích


Návštěvník

Všechny akce pohromadě

Nejnovější události z architektury

Žijte architekturou!

...zde se neztratíte!