• MODERNÍ VILA A ZÁŽITEK Z PROSTORU - PROF. CHRISTOPHER LONG

  • Termin: 10. října v 18:30 - 19:30

  • Místo: Praha 5, Winternitzova vila

  • Vstupne: Vstupné 290 Kč

  • Přednáška bude v angličtině s překladem

  • vstupenky: www.goout.net

Oficiální popis:
Christopher Long bude mluvit o své nové knize, nazvané The New Space: Movement and Experience in Viennese Modern Architecture. Kniha se zabývá tím, jakým způsobem se tři vedoucí osobnosti vídeňské moderní architektury - Adolf Loos, Oskar Strnad a Josef Frank - pokoušely v prvních desetiletích minulého století ve svých stavbách celistvě propojit prožitek z prostoru a pohybu.

Christopher Long bude mluvit o své nové knize, nazvané The New Space: Movement and Experience in Viennese Modern Architecture. Kniha se zabývá tím, jakým způsobem se tři vedoucí osobnosti vídeňské moderní architektury - Adolf Loos, Oskar Strnad a Josef Frank - pokoušely v prvních desetiletích minulého století ve svých stavbách celistvě propojit prožitek z prostoru a pohybu. Všichni tři architekti vycházeli z myšlenek německého historika a teoretika umění Augusta Schmarsowa, který tvrdil, že dobrá architektura je prostorově působivá, a že úkolem architekta je navodit niterný zážitek z prostoru. Přednáška bude vycházet ze Schmarshowova tvrzení, že budovy lze chápat jako cesty prostorem. Na příkladu několika klíčových staveb vídeňské moderní architektury představí Christopher Long způsob, jakým každá z nich usilovala o stvoření drobných míst zjevení a prožitků. Součástí přednášky bude i diskuze o tom, jak tyto myšlenky uplatnil Adolf Loos ve svém návrhu Winternitzovy vily.

Christopher Long je uznávaným profesorem na Škole architektury na Texaské universitě v Austinu (UTSOA). Ve svém výzkumu se zaměřuje na dějiny moderní architektury a designu ve střední Evropě a ve Spojených státech. Jako vystudovaný kulturní historik pracuje i s prameny z oblasti kulturních a intelektuálních dějin, a uplatňuje metody politické a ekonomické historie.

Přednáška probíhá v anglickém jazyce s českým překladem. Po přednášce diskuze a debata nad sklenkou vína v prostorách vily.

aktuální přednášky ////////

CO JE VESTYBUL.CZ?

Portál pro českou architekturu, nabízející přehledné shrnutí všech architektonických akcí a událostí v Čechách
Vestybul slouží jako orientační výchozí bod pro zájemce o architekturu. Je rozcestníkem a ukazatelem kvalitních akcí.
Pro větší vzdělanost, pro zlepšení kvality, pro rozšíření architekturu, pro posluchače architektury.

Pořádáte akci?

Chcete propagovat?

Unikla nám Vaše akce?

-

Napište nám!

Ať už jste kdokoliv..

Pořadatel

Oslovte co nejvíce návštěníků

Ušetřete náklady za reklamu

Mějte přehled o všech akcích


Návštěvník

Všechny akce pohromadě

Nejnovější události z architektury

Žijte architekturou!

...zde se neztratíte!